Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Koltai Gábor
2011. szeptember 22.

Csak ne kapkodj! – csb I/A 2. forduló

Megint vissza kell térnem a mezőn gondtalanul hortyogó macihoz. Neki minden olyan egyszerű, annyira irigylem érte! Próbálna meg néha bridzsezni keddenként, akkor egyből vége lenne a felhőtlen nyugalmának.    
Osskó András
2011. szeptember 19.

A Securitate közbelép – A Bukarest–Budapest meccs krónikája

1970 elején megalakult a Román Bridzsszövetség, és ebből az alkalomból meghívták a magyar válogatott csapatot Bukarestbe. A Budapest–Bukarest mérkőzés a román válogatott háború utáni első nemzetközi megmérettetése volt, a meghívást valószínűleg annak köszönhettük, hogy a magyar bridzsezők a 60-as években már bekapcsolódtak a nemzetközi bridzséletbe. A visszaemlékezésem erről a 41 évvel ezelőtti versenyről szól. Emlékeim mellett felhasználtam Fülöp Miklós akkori főtitkár és Csepeli Miklós Bridzséletben közzétett korabeli beszámolóját is. (A képen Osskó András, a szerző)  
Koltai Gábor
2011. szeptember 16.

Csak ne kapkodj! – csb I/A 1. forduló

Az új bajnoksághoz új mottót illett volna választani – de ez a fűben heverésző maci annyira a szívemhez nőtt, hogy marad minden a régiben… Idén is az olyan partikra vadászunk, amiket ha véletlenül elrontunk, akkor mások rögtön meg tudják magyarázni, miért is kellett volna másképpen csinálnunk.
Koltai Gábor
2011. szeptember 11.

Hogy is volt? – Bridzsmesék (IX.): dr. Proniewicz Ferenc

A „láncreakció” folytatódik, Kovács Laci bácsi másik partneréhez vezet az út, akivel együtt szintén szép sikereket értek el, például két egymás utáni évben is megnyerték az ausztriai Veldenben rendezett nemzetközi csapatversenyt. Pronyi főleg a külföldi versenyeken aratott – emlékeim szerint összesen kétszer voltam vele egy csapatban (Velden, Kassa), és mindkétszer nyertünk. Kassán végig vele játszottam, miután Veldenben az utolsó fordulóban az utolsó asztalon játszva „keresztben” ültünk le, és akkor „csiszolódtunk össze”, a másik asztalon ezen a meccsen a dr. Szirmay–Csepeli pár játszott. (A képen balra Pronyi, mellette Kovács László)
Koltai Gábor
2011. augusztus 30.

Egy rendhagyó emlékverseny – A Lévai-kupáról

Lapunkban négy hónappal ezelőtt megígértük, hogy emléket állítunk Lévai Jánosnak: A legnagyobb csapás. Az emlékverseny egyetlen mérkőzésből állt – Lévai Jancsi hosszú és eredményes bridzspályafutásának két meghatározó csapata, az OGV-Taurus-Elastron és a FÉSZEK csapatai között.
Csepeli Miklós
2011. augusztus 26.

Hogy is volt? – A Várkert kioszk

Ybl Miklós szivattyúháznak tervezte, egy ideig úgy is működött, de a gyönyörű neoreneszánsz épület később kedvelt szórakozóhely lett. Az északi oldalon a kerthelységben esténként élőzenére táncolhatott a vendég, az épület déli részén kártyabarlang működött, amelynek nyitott terasza volt. Étterem és éjszakai bár is üzemelt a kioszkban. Egyszóval amolyan polgári csökevény volt az egész… A 60-as években be is zárt, valószínűleg elnyomta  a szemközti Várkert bazárban megnyíló Ifjúsági Park és a növekvő gépkocsi forgalom. Később egy időre a kioszkból kaszinó lett, a hely szelleme (genius loci) örömére.
Gál Péter
2011. augusztus 21.

A bridzs nagy - A www.bridgebig.com-ról

Új bridzselő hely van kialakulóban az interneten. A www.bridgebig.com ötlete Hollandiában született. Megirigyelve a póker internetes világsikerét két fiatal, Nira Talová és René de Waele megpróbál valami hasonlót a bridzs játékkal kapcsolatban. A tervük sok-sok pénzdíjas verseny rendezése, és ez talán sehol sem minősül tiltott szerencsejátéknak.
Talyigás Péter
2011. augusztus 17.

Antibridzs – Visszapillantó a Pécs–FÉSZEK MK-nyolcaddöntőre

– Miért nem játszunk mindig így? – kérdezte valaki a 2011-es Magyar Kupa nyolcaddöntője után. A kérdés még napokig visszhangzott bennem. Szalay Györgynek az volt a gondolata, hogy erről a másik csapatot is meg kellene kérdezni. Legnagyobb örömömre Árvay Gyula, az ellenfél rendszeres bridzsszerzője elfogadta meghívásomat ebbe a közös cikkbe. Lassan készült el, hosszú lett, de talán nem tanulságok nélkül való a történet.
Koltai Gábor
2011. augusztus 15.

Hogy is volt? – Bridzsmesék (VIII.): Kertes Ottó

A múltidézésben nincs uborkaszezon, nincs nyári szünet, és a „láncreakció” is folytatódik. Kovács László után a „Csalogány utcai bridzsklub” törzstagjáról, Kertes Ottóról szól a mese. Talán már említettem, hogy ebben a sorozatban nem tűztük ki célul, hogy feltétlenül minden elismert, sikeres játékos szerepeljen benne a múltból. Ahhoz sokkal több tér, idő és főleg több információ kellene. Sajnos sokan ki fognak maradni olyanok, akiknek az említettek mellett lenne a helyük, de nem tudtuk felkutatni egyetlen jópofa partijukat sem. (A kép negyven évvel ezelőtt a nyári keszthelyi verseny szünetében készült)  
Gál Péter
2011. augusztus 13.

A bridzs nagy

Www.BridgeBig.com   Új bridzselő hely van születőben. Az ötlet Hollandiában született. Megirigyelve a póker internetes világsikerét, két fiatal, Nira Talová és René de Waele, megpróbál valami hasonlót a bridzs játékkal kapcsolatban. A terv sok sok pénzdíjas verseny és ez sehol sem minösül tiltott szerencsejátéknak. Zia Mahmood, egy igazi „elit” játékos, elvállalta az ügy népszerüsítését.